fbpx

На само 250 метри од плажата веднаш до Хотел Бабовиќ се наоѓа новоотворениот хотел Анкора Лукс кој располага со модерно опремени соби за 2, 3 или 4 лица. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Хотелот располага со базен кој е наменет само за своите гости. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.

ПЕРИОД ЦЕНА
20.06-29.06.2021 279
29.06-08.07.2021 324
08.07-17.07.2021 324
17.07-26.07.2021 324
26.07-04.08.2021 324
04.08-13.08.2021 324
13.08-22.08.2021 324
22.08-31.08.2021 324
31.08-09.09.201 279
- цената е по лице за 9 ноќевања со појадок и вечера
- За еднокреветна соба +50% доплата
- Попусти за деца ( со двајца возрасни)
- До 2 год – гратис
- Од 2 до 12год (без кревет со храна) – 50% попуст
- Дете до 12год (со кревет) – 30% попуст
 
Доплата за превоз
- Возрасни 40 евра
- Деца до 7год 20 евра
 
Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
 
*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.                                                                                                                       
НАПОМЕНА
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
-Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 
- Доплата за туристичка такса и осигурување во хотел 1.5евра дневно по лице ( деца од 2-12год плаќаат 0,5евра, а од 12-18год 1 евро дневно)
Прочитано 145 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top