fbpx

ВИЛА БОГОЕВИЌ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и фрижидер. ( цените со* ). На третиот кат собите имаат сопствено купатило, клима и фрижидер . Kористење на клима уредот е вклучен во цената во оние соби во кои има клима. 

- 15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.04.2021
- 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021
 
цените обележани со * се за собите на 1 и 2 кат со заедничко купатило
 
ТЕРМИН ЦЕНА ВО ЕВРА ЦЕНА ВО ЕВРА
14.06-23.06.2021 195* 230
23.06-02.07.2021 195* 230
02.07-11.07.2021 195* 230
11.07-20.07.2021 205* 240
20.07-29.07.2021 205* 240
29.07-07.08.2021 205* 240
07.08-16.08.2021 205* 240
16.08-25.08.2021 195* 230
25.08-03.09.2021 175* 210
03.09-12.09.2021 155* 190
 
 
* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ
 (9 полни пансиони со вклучен превоз).
- Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ   од 50 % од цената на аранжманот.
- Второ  дете до 12 год. - ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
-Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст
- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).
 
* Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.
* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
 
Поаѓање за Црна Гора
Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот
 
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 
НАПОМЕНА
 
-ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА ВАЖИ САМО ЗА ПЛАЌАЊЕ ВО ГОТОВО И ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА.
-ДОКОЛКУ СЕ ПРАВИ ПРОМЕНА НА АРАНЖМАН УПЛАТЕН СО ПОПУСТ, НОВИОТ ДОГОВОР СЕ КАЛКУЛИРА СОГЛАСНО РЕДОВНИОТ ЦЕНОВНИК И ВО ПЕРИОДОТ КОГА СЕ ВО ТЕК ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА.
-ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ЌЕ БИДАТ ЗАПАЗЕНИ СИТЕ ПРОТОКОЛИ, ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ПРИ ВЛЕЗ ВО АВТОБУС, ОДРЖУВАЊЕ НА ДИСТАНЦА НА ПАТНИЦИ КОИ НЕ ПАТУВААТ ЗАЕДНО.
-СЕ ПАТУВА СОГЛАСНО МОМЕНТАЛНИТЕ ПРОТОКОЛИ ЗА ПРЕВОЗ.
-ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ВО АВТОБУС ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е НОСЕЊЕ НА МАСКА СО КОЈА СЕ ПОКРИВА УСТАТА И НОСОТ. ПАТНИЦИТЕ СЕ ДОЛЖНИ ЗА ЦЕЛО ВРЕМЕ ТРАЕЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО ДА ВНИМАВААТ НА СВОЈАТА БЕЗБЕДНОСТ И НА БЕЗБЕДНОСТА НА ЦЕЛА ГРУПА, И ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПРАВИЛАТА И ПРЕПОРАКИТЕ.
-АГЕНЦИЈАТА НЕ СНОСИ НИКАКВА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ НА ИНТЕРНЕР КОНЕКЦИЈАТА ВО ОБЈЕКТИТЕ.
- ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1 ЕВРО ДНЕВНО ПО ЛИЦЕ
Прочитано 121 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top