fbpx

Пакет 7 ноќевања со појадок и вечера

Хотел "Park" 3* се наоѓа на сама плажа и е сместен во изобилство на зеленило кое на гостите им пружа мноштво Медитерански мириси како озон овозможувајќи им пријатна свежина во топлите летни денови. Закотвен на самиот морски брег, на неколку чекори од магичната Словенска плажа, на гостите им овозможува уживање во звуците од брановите и хотелското зеленило, како и прошетки низ уреденото шеталиште кое го поврзува Стариот град на Будва со Бечичи.

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера
                                       
Хотел "PARK"
Будва
термин
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ ОКТОМВРИ
5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11 18 25 2 9
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Economy Room 217 231 238 259 280 287 301 301 301 301 301 301 287 231 231 196 196 175 161
Standard Room Mountain View 238 252 259 280 301 308 322 322 322 322 322 322 308 252 252 217 217 196 182
Standard Room Sea View 266 280 287 308 329 336 357 357 357 357 357 357 336 280 280 238 238 217 203

 

НАПОМЕНА:
Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен појадок и вечера;
Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
Дете до 6 год - БЕСПЛАТНО (заедничко легло);
Дете до 6 год - 50% попуст, на дополнително легло;
Прво дете од 5 до 14 год - 50% попуст од цената на возрасен;
Второ дете до 6 год - 50% попуст (заедничко легло);
3-то и 4-то лице плаќаат полн износ и се сместуваат на редовни легла;
За сите гости БЕСПЛАТНИ лежалки на плажа во градината на Хотел "Park";
Секоја соба е опремена со: Фрижидер, Сателитска телевизија, Wi-fi и можност за бебешко креветче;
Повратна карта 40€ (возрасни), 30€ (деца до 12 години);
Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје;
Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!
Туристичка такса /задолжителна/ - се плаќа на лице место: 1.50€ по лице од ноќ;
Патничко осигурување.
 
Превоз | ЦРНА ГОРА | Лето 2021
(Бар / Суто Море / Чањ / Петровец / Свети Стефан / Будва)
40€ за возрасни / 30€ за деца до 10 год. | повратна
30€ за возрасни / 25€ за деца до 10 год. | еден правец
 
Време на поаѓање по градови од МАКЕДОНИЈА
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање
Штип: (паркинг пред нова пошта) 22:15h
Велес: (бензиска Макпетрол - кружен) 23:00h
Куманово: (бензиска Макпетрол - автопат) 23:00h
Скопје: (паркинг пред ВИП хотел / наспроти саем) 23:45h
Поаѓање од ЦРНА ГОРА
Будва:   15:00h
Свети Стефан:   15:30h
Петровец:   15:45h
Чањ:   16:00h
Суто Море:   16:15h
Бар:   17:15h
НАПОМЕНА: 15мин пред поаѓање, состанок на групата.
Прочитано 377 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top