fbpx
Локација: 150 метри од плажа, 1 km од центарот на градот.
Општи информации: Хотелот е реновиран во 2006 - та година.
 
Хотелски содржини:
• Главен ресторан;
• Лоби бар;
• Бар на базен (не е дел од AIL услуга);
• Менувачница;
• Сеф (доплата);
• Wi - Fi во лоби;
• Домашни миленици не се дозволени;
 
За деца:
• Детско креветче (бесплатно);
• Детски базен;
 
Плажа:
• Градска песочна плажа: Чадори за сонце - доплата, лежалки - доплата;
• Покрај базен: Чадори за сонце - бесплатно, лежалки - бесплатно;
Лето 2020
Попуст за рани резервации
Валидно за престој 20.06 - 08.09
15 % Попуст за резервации направени до 31.03 и 100% платени до 10.04
10 % Попуст за резервации направени до 30.04 и 100% платени до 10.05
 
Дополнителен попуст:
14=10, 13=11, 12=10, 11=9, 10=8, 9=7, 8=6, 7=5
за пристигања во период 23.05-19.06 вкл. и 10.09-30.09
 
* Попустите НЕ се комбинираат!!!
 
Balaton 3* BB/HB/ALL
DBL ROOM-min 2; max 2+1 or 3 ad 23.05-19.06 20.06-11.07 12.07-20.08 21.08-09.09 10.09-30.09
по лице во DBL BB 13.2 19.8 27.5 19.8 12.1
SGL ROOM 13.2 29.7 41.25 29.7 13.2
DBL ROOM 26.4 39.6 55 39.6 24.2
DBL + EXTRA BED /3 Person/ 35.64 53.46 74.25 53.46 32.67
1 adult + 1 Chd (02-11.99) 19.8 29.7 41.25 29.7 18.15
1 Adult + 2 Chd (02-11.99) 26.4 39.6 55 39.6 24.2
2 Adults + 1 Chd (02-11.99) 29.15 42.35 57.75 42.35 26.95
HB Доплата по лице на ноќ.
Возр//Дете 2-11.99
6,60 / 4,40 6,60 / 4,40 6,60 / 4,40 6,60 / 4,40 6,60 / 4,40
ALL Доплата по лице на ноќ.
Возр//Дете 2-11.99
13,20 / 6,60 13,20 / 6,60 13,20 / 6,60 13,20 / 6,60 13,20 / 6,60
Период на отказ / денови 3 5 7 5 3
Санкции за отказ / во ноки 2 2 2 2 2
NO show санкции / во ноки 2 3 3 3 2
 
 
 
Туристичка такса:
1,1 еур по лице на ноќ за возрасен (12+г.)
0,6 еур по лице за ноќ за деца (2-11,99г.)
Репрезентативна Такса:
1 еур по лице на престој за возрасен (12+г.)
0,5 еур по лице на престој за деца (2-11,99г.)
Прочитано 136 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 14.00

Top